× Anasayfa 3D Burun Estetiği Öncesi Sonrası Burun Estetiği Burun Estetiği Notlar Erkek Burun Estetiği Hasta Yorumları İletişim

Burun estetiğine genel bakış

Rinoplasti, burnun yeniden şekillendirildiği operasyondur. Burun küçültülüp büyütülebilir, üst dudağa göre açısı değiştirilebilir, burnun uç kısmının şekli değiştirilebilir, girinti ve çıkıntılar düzeltilebilir. Operasyon sırasında, cerrah ufak bir kesi ile kemik ve burnu destekleyen kıkırdaklarda ulaşılır. İstenilen sonuca göre bir miktar kemik ve kıkırdak çıkarılabilir ya da eklenebilir. Çoğu zaman kayan septum kıkırdağı burnun simetrisini bozarak burun deliklerini kapatıp rahat ve sağlıklı solunumu engeller. Anestezi altında “deviasyon (nefes almayı zorlaştıran burun içi şekil bozuklukları) operasyonu ile birlikte uygulanan Rhinoplasty operasyonu, sağlıklı bir solunum ve estetik bir görüntü elde ederek, yaşam kalitenizin artmasını sağlayabilmektedir.

 1. Burun Estetiği Fiyatları
  Burun estetiği fiyatları yazılı olarak verilmesi haksız rekabete yol açacağından Sağlık Bakanlığı tarafından sakıncalı görülmüştür. Bu sebeple burun ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak için 0553 169 22 00 WhatsApp iletişim ile kesin fiyat için fotoğraf gönderebilir, yada direkt bizi arayabilirsiniz. Sitemizin "Fiyatları Öğren" formunu doldurarak sorunuzu ve bir iletişim numarası bıraktığınız anda asistanlarımız size dönüş yaparak fiyatlar hakkında bilgi verecektir
  Yüz Yüze Görüşelim: Direkt olarak sitemizden randevu alarak muayene gelebilir, tüm detayları yüz yüze görüşebiliriz.
 2. Yeni Burnunuzu Ameliyat Öncesi Görün

  Burun estetiği kişiye özel planlanmalıdır. En önemlisi ameliyat olmadan öncesi hastanın yeni görüntüsü hakkında fikir sahibi olabilmesi gerekir. Sonuç olarak burun estetik ameliyatı hayatınızı değiştirecek bir dokunuştur. Bu sebeple hastalarımıza mutlaka ameliyat öncesinde 3D bir çalışma yaparak, ameliyat sonrası nasıl bir görünüm yakalanacağı hakkında görsel bilgi vermekteyiz.

 3. Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

  Burun ameliyatlarında birbirinden farklı bir çok yöntem bulunmamaktır. Sadece açık ve kapalı burun estetiği ameliyatı şeklinde 2 yöntem cerrahların kullandığı teknikler arasında yer alır. “Peki hangisinin tercih edilmesi doğru olacaktır“ sorusunun cevabını ise yöntemlerin avantaj ve dezavantajlarını hastaya açıkladıktan sona belirtmek gerekir.

 4. Açık Burun Estetiği Ameliyatı

  Açık burun estetiği ameliyatında uzman cerrah burnun anatomisine tam olarak hakim olabilmektedir. Bu sebeple detaylı girişimlerde (hem estetik hemde fonksiyonel iyileştirmeler) açık burun ameliyatı tekniği daha yaygın ve yüz güldürücü sonuçlar verir. Özellikle burun ucu şekillendirmelerinde hakimiyet yüksek olduğu için cerrahın operasyonu daha ayrıntılı yönetebilmesine avantaj sağlamaktadır. Burun eğriliği genellikle burun çatısı (valv) ve burun üzerindeki kıkırdak sırtının yamukluğu ile göze gelir. Bu iki etken açık ameliyatta greftler yardımıyla daha iyi güçlendirilebilmektedir. Açıkçası burun ameliyatı bir kez yapılmalıdır. Bu açıdan da hastalarımıza kafası karışık. Uygulama sonrası son görünüm ve rahat nefes alma sonuçlarında en az risk için açık rinoplasti ameliyatını önermekteyiz.

 5. Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı

  Kapalı burun ameliyatı hakkında ilk bilinen herhangi bir kesi işleminin olmamasıdır. İki burun deliğinin ortasındaki duvara kolumella denir. Açık ameliyatta kolumella kesilerek burun açılmakta ve operasyonun sonunda iç dikiş atılmaktadır. Kapalı ameliyatta bu işlemin olmaması operasyonun daha hızlı sonuçlanmasını sağlamaktadır. Cerrah törpü ve keskiler kullanarak burun içindeki kesikler arasından burun sırtı ve burun ucu düzeltmelerini yapabilir. Tekrar altını çizmek gerekirse açık ameliyatı burun ucu kaldırma, burun sırtı güçlendirme, burun eğriliği gibi kapsamlı işlemler daha rahat ve kapsamlı yapılmasına olanak tanımaktadır.

 6. Burun Estetik Ameliyatı Süresi

  Yrd. Doç. Dr. Kepekçi: Benim tarafımdan bu sorunun cevabı “burun son hali ne zaman içime sinerse ameliyat o zaman biter” şeklindedir. Ancak tabi hastalarımız doğal olarak hekimin ağzından belli bir süreyi duymak istemektedir. Burun estetiği ameliyatı kaç saat sürer sorusunun cevabı yukarıda bahsettiğimiz 2 yöntemin hangisinin uygulandığına göre değişkenlik göstermektedir. Hastanemizde de hastalarımızın %80’lik bir bölümü açık cerrahi ile yeni görünümlerine kavuşmaktadır. Açık rinoplasti ameliyatının tamamlanması ise 4 saat civarında sürebilmektedir. Yine de süreyi kesin olarak belirtmek yanıltıcı olabilmektedir. Bazı vakalarda burun özellikleri farklılık gösterebilir, kapsamlı birden fazla işlem yapılması gerekebilir. Bizlere farklı daha önce şehirlerde ve sağlık kuruluşlarında ameliyat geçirmiş olan hastalarımız daha sık gelmektedir. Revizyon ameliyatı denen bu operasyonlar daha uzun sürebilir.

 7. Ameliyat Sonrası Şişlik ve Morluklar

  Geride bıraktığımız yıllara nazaran gelişen tıbbi alet ve teknikler hastaların bu ameliyatı daha rahat geçirmesini sağlamaktadır. Operasyon esnasında anestezi ve reanimasyon uzmanımız Yrd. Doç. Dr. Ali Bestemi Kepekçi yönetimiyle hastanın tansiyonu dengede tutulması sağlanır. Hemen sonrasında bölgeye yapılan buz uygulamasının desteğiyle morluk ve şişlikler en aza indirgenir. Ancak açıkça belirtmek gerekir ki 7-10 gün süren hafif şişlik ve morluklar canlı dokuya müdahale etmiş olmanın doğasında vardır.

 8. Ameliyat Korkusu Olan Hastalarımıza

  Burun ameliyatı korkusunu genel anesteziden uyanamazsam tedirginliği besler ve korkuya sebebiyet veren en büyük psikolojik etkenler arasında 1. sırada yer almaktadır. Bu konuya anestezi ekibimiz başında görev alan Yrd. Doç. Dr. Ali Bestami Kepekçi şöyle açıklık getiriyor. “ya uyanamazsam yada her şeyi hissederken bunu söyleyemezsem şeklinde tedirginlik duymanız ve bunu bizimle paylaşmanız gayet doğal. Sonuç olarak anestezi ve reanimasyon bilmediğiniz bir alandır ve bilmediğiniz bir şey hakkında korku hissetmenizde doğaldır.
  Genel anestezi, farklı ilaçlar eşliğinde hastaya uygulanarak kişinin uyur vaziyette hissizlik ve şuursuzluk halini almasıdır. Ameliyathane ortamında hasta anestezi uzman hekimi tarafından uyutulduğunda hayati tüm fonksiyonları monitörden takip edilir. Genel anestezinin süresi anestezi ve reanimasyon uzman doktorunun hakimiyetindedir. Burun ameliyatı anestezisi doktorun rahat çalışabilmesi açısından özeldir. Burun ameliyatlarında ekibimiz çok uzun süredir birlikte çalışmaktadır.

 9. Burun Estetiğinde Yapılan Anestezi

  Op. Dr. Gökalp Dizdar ve Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi tarafından yapılan burun ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Sonuç olarak bir klinik değil tam kapsamlı bir hastane olarak hizmet vermekteyiz. Anestezi ekibimizde çok değerli hekimlerimiz var ve ekibimizin başında Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ali Bestami Bey bulunmaktadır. Genel anestezi hastanın konforunu üst düzeye çıkarırken cerrahın da çok daha detaylı çalışabilmesine fırsat vermektedir.

 10. Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?

  İlk hafta hastalarımızın çalışmadan istirahat etmelerini istiyoruz. Bu süre zarfında burnun darbe almadan korunması sağlanmalıdır. Burnun üzerine yatılmamalı, duş alırken boynun yukarı kısmına su değmemesine özen gösterilmelidir. Saçlar ayrı olarak yıkanmalı ve baş geriye doğru yatık vaziyette dikkatlice su tutulmalıdır.
  • Diş fırçalama işleminde dişlere baskı uygulayarak değil, hafif bir şekilde fırçalanlanmalıdır.
  • İlk hafta sonunda hasta burnundaki bantlar ile iş başı yapabilir, ancak ağır kaldırması tavsiye edilmez.
  • Yine ilk 3 gün burun içi yaralarının iyileşmesi için hastalarımız sigara içmemesini önermekteyiz.
  • İlk 30 gün boyunca burun estetiği ameliyatı olan hastalarımız güneş gözlüğü dahil herhangi bir gözlük kullanmaması gerekmektedir.

Size özel, doğal bir görünüm
ve rahat bir nefes için...

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
Kulak Burun Boğaz Uzmanı

#başhekim #öğretim üyesi #burun estetiği #rinoplasti
#timpanoplasti #deviasyon #nefes alma zorlukları
#burun eğriliği

Ara
Estetik Burun Ameliyatı

Burnumun yeni görüntüsü nasıl olacak?

Ne istediğinizi tahmin ediyor, bunu size sunuyoruz. Burun estetiği sonrası yeni görüntünüz hakkında görsel bir fikir almak için WhatsApp iletişim numaralarımıza fotoğraflarınızı gönderin, operasyon sonrasında yeni burnunuzun nasıl görüneceğini öğrenin!

burun estetik fiyatları

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
Burun Estetiği Bilgi Hattı

burun estetigi

Yaptığınız ameliyatlardan öncesi ve sonrası fotoğraflar görmek istiyorum

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi ve Op. Dr. Gökalp Dizdar tarafından yapılan estetik burun ameliyatı örneklerini görmek için bize aşağıdaki seçeneklerden ulaşabilirsiniz.

Ara

Piezo Lazer ile Burun Estetiği Cerrahisinin Avantajları Nelerdir?

 • Son derece hassas kesimlere olanak sağlaması
 • Cerrah açısından kullanım kolaylığı
 • Kemikte kesim yapıldığı için yumuşak dokuya hiç bir şekilde zarar vermemesi
 • Burun kemiğinde çekiç; keski ve törpü kullanılırken son derece travmatik olan yöntemin terkedilmesi
 • Daha hassas ince, zarif bir burun oluşturması
 • Dokulara saygılı bir operasyona olanak sağlaması
 • İyileşme sürecinin daha hızlı ve çabuk olması
 • Yumuşak dokuya ve burun içi mukozasına zarar vermediği için, kanama miktarının diğer yöntemlere göre daha az olması
 • Travmatik sonuçları azalttığı için ameliyat sonrası şişlik ve morlukların daha az görülmesi sağlanmaktadır

Piezo lazer ile
kırmadan estetik burun ameliyatı

Whatsapp Örnek 3D

Son 15 yılda burun estetiği ameliyatı olan hastalarımızın ameliyat öncesi en sık kullandığı ifadeler

 • Aynı anda nefes alma sorunumda düzelsin

  %95
 • Burnum öncelikle doğal görünsün

  %90
 • Burun deliklerim de küçülsün

  %85
 • Burun deliklerim karşıdan görülmesin

  %80
 • Burnum kavisli olsun

  %70
 • Ameliyat olduğum anlaşılmasın

  %50
 • Sadece burun ucum kaldırılsın

  %30
 • Mutlaka kapalı rinoplasti olsun

  %10

burun estetiği fiyat

Erkek burun estetiği hakkkında

Kadın hastalarımızdan farklı olarak, erkek hastalarda burun kemiklerinin inceltilmemesi gerekir. Kadın ve erkek burun estetiği yöntem açısından aynı olsa da, estetik amaç ve prensipte birbirlerinden farklı olabilmektedir.

Erkek burunlarında, burun sırtı düzdür ve burun ucunun burun sırtı ile aynı düzeyde olması daha doğrudur. Hatta bazı hastalarda burun sırtında çok hafif bir kemer bırakılması daha doğal ve güzel bir sonuç ortaya çıkaracaktır.

Kadınlarda burun ile üst dudak arasındaki ideal açı 100-105 derecedir. Erkeklerde ise bu açının 90-95 dereceyi geçmemesi gerekmektedir. Bu açının küçültülmesi ile kalkık bir burun yapısı oluşur ki erkek hasta için feminen bir görüntü oluşmasına sebep olur.

Sizden Gelenler

Merhabalar. 14 Ağustos 2017 de değerli doktorum Doç. Dr. Ahmet Hamdi Beye estetik burun ameliyatı oldum. Ameliyat öncesi korkularım vardı. Sorduğum tüm sorulara sabırla cevap verdi. Daha sonrada ameliyata karar verdim. Kıymetli hocam ameliyat öncesi çok iyi planlama yaptı, yüz hatlarımı baz alarak bana özel planlama yaptı ve bunu ameliyat öncesinde benimle paylaştı. Ameliyat sonrasında iyileşme de gayet hızlıydı. Neredeyse hiç ağrı kesici kullanmadım. Ödem ve hafif şişlikler 1 haftada geçti. Şuan ameliyattan 2 ay geçti gerçekten ellerinize sağlık. Teşekkürlerimi kendisine iletmenizi rica ediyorum.

Seval Ö. - 16.11.2017

Yapmış olduğunuz ameliyatlardan isminizi çok duydum. İyiki Türkiyede sizin gibi hekimler var. Yoksa burun estetiği ameliyatlarını sadece zenginlerin yaptırabilirdi. Oysaki ülkemizde pek çok genç burun problemlerinden dolayı psikolojik sorunlar yaşıyor. Özgüven eksikliği hayatlarını etkiliyor. Size çok çok ne kadar teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını diliyorum...

Tufan C. | 11.10.2017

Daha önce Türkiyede burun estetiği uzmanları arasında isim olarak hatırı sayılır bir doktora 2 kez burun estetik ameliyatı oldum. Malesef sonuçlar beni tatmin etmedi. Bu yılın başlarında üçüncü operasyonu geçirmeye karar verdim. Çünkü aynaya her baktığımda psikolojim bozuluyor, ağlamaklı oluyordum. En önemlisi aynı sonucu alırım diye çok korkuyordum. Ancak bu işe bir nokta koymam gerekiyordu. Bu kez araştırmamı çok daha titiz yaptım ve sonunda çok kıymetli doktorum Ahmet Hamdi Bey ile tanıştım. Kendisi ameliyat öncesinde neler yapılacağını çok güzel şekilde izah etti. Ameliyat çok başarılı oldu ve sonunda yüzüm gülüyor :)) Aslında beni ciddi sağlık problemlerinden kurtarmış oldu. Çünkü psikojik olarak kötüye gidiyordum. Önceki 2 ameliyatıma oranla iyileşme sürecimde çok daha iyiydi. Şimdi herkese tavsiye ediyorum. Kendisine ne kadar teşekkür etsem az.

Bahar Z. | 04.10.2017

Merhaba. Dr. Ahmet Hamdi beyin bir hastasıyım. Yıllardır kepçe kulak sorunum olmasına rağmen ameliyatlardan her zaman korkum olmuştur. Ahmet beye ameliyat olan bir arkadaşım bana ısrarla sizi tavsiye etmişti. Karar verip muayene için randevu aldım ve doktorumuz Ahmet Beyle tanıştık. Doktorlar biraz soğuk ve kasıntı olur diye bir algı kalmış kafamda :) Ahmet bey hastanenin başhekimi imiş orada öğrendim. Kendisi çok sıcak kanlı ve cana yakın. Tüm sorularıma memnuniyetle cevap verdi. Ameliyat esnasında kulak mesafemi aynadan canlı olarak bana gösterdi. Bu çok büyük bir avantaj. Ameliyatımın yaklaşık 4. ayında talihsiz bir kaza yaşadım. Ancak kulağımdan aldığım darbeye rağmen ne bir açılma yada bir sorun oluştu. Buda doktorumun işini ne kadar iyi yaptığını gösteriyor. Size ve ekibinize tekrar teşekkür ederim.

Onur D. | 25.09.2017

Saygı değer doktorum sayın Ahmet Hamdi Kepekçi ve değerli ekibine: internet sitenizde arayarak bilgi aldığım asistanlarınız dahil hastanenize adım attığım andan itibaren benimle ilgilenen güler yüzlü tüm çalışanlarınıza çok teşekkür ederim. Son 3 yıldır estetik burun ameliyatı olmayı neredeyse hergün düşünüyordum. Ama nedense bir türlü cesaret edemiyordum. Sonuçta erkek olarak burun estetiği yaptırmak kolay bir karar değil. Nasıl görünecek kadınsı olur mu, arkadaşların tepkisi nasıl olur vs. şeklinde bir sürü çekincem vardı. Öncelikle bana her konuda yardımcı olan asistanı Bayram Beye de ayrıca teşekkür ederim. Kendisi istanbula geldiğim andan itibaren çok ilgili davrandı. Doktorum Ahmet bey daha konuşmanın başında korkularımı anladı ve ameliyat sonrası nasıl görüneceği konusunda 3 boyutlu bir çalışma yaptı. Ameliyat olmadan önce bunu görebilmek çok ayrı bir avantaj. Ben ameliyat öncesinde ne istediysem ameliyat sonrası aynı görüntü oldu. İyiki sizin gibi cerrahlar var bu ülkede.

Burak U. - 11.09.2017

Doç Dr Ahmet Hamdi Bey’in ismini çok duymuştum, fiyat olarak çok yüksek olacağını sanıyordum. İyiki arayıp bilgi almışım asistanlarınızdan. Belkide acele etseydim bu yüzden size ameliyat olamayacaktım. Ameliyat süresi ve sonrası çok rahat geçti. Hastanede karşılayan arkadaşların hepsi çok iyi.

Mustafa Ö. - 16.08.2017

Hem burun estetiği hem de kepçe kulak ameliyatımı başarıyla gerçekleştiren sayın Ahmet Hamdi Kepekçi doktoruma çok çok teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.

Erkan H. - 12.08.2017

Bu yıl okula başlayacak olan kızımızın kepçe kulak ameliyatını yapan doktorumuz ahmet hamdi beye ve tüm ekibine teşekkür eder başarılarının devamını dilerim. Muhtemelen yakında burun estetiği için de sizi birkez daha ziyaret edeceğiz kıymetli hocam :)

Nezir O. - 21.07.2017

İletişim

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi
Özel Meltem Hastanesi

adress

Haznedar Mah. Bağcılar Cad. No: 52
Bahçelievler - İSTANBUL

whatsapp

Mobil Hızlı Bilgi Hattı
0532 598 08 33

call

Çağrı Merkezi
0212 644 22 00